ST-T            ITA           ITA-ZU            ITA-SDK         ITA-KS           Příslušenství

Topná tělesa

Hrubý křemičitý povrch je společným znakem všech typů našich infrapanelů. Emisivita takovéhoto povrchu infrapanelu je stejná jako emisivita zdí a stropů ve většině obytných místností, neboť křemičitý písek je jejich součástí. To je důvod proč naše infrapanely pracují v takovýchto prostorech s výrazně lepší účinností než např. infrapanely s kovovým povrchem.

Teplota povrchu našich infrapanelů je 100st.C – 115st.C (podle toho jaké je napětí v síti). Naše infrapanely není proto možno srovnávat s panely, které mají teplotu povrchu 85st.C. Oproti nim dosahují naše infrapanely zhruba o 100% vyšší výkon infrazáření (Hodnota infrazáření roste se 4. mocninou teploty) což je rozhodující pro tento typ vytápění a výsledně pro úsporu energie. Tzn. panelů o teplotě povrchu 85st.C potřebujete pro vytápěný prostor dvojnásobné množství než infrapanelů o povrchové teplotě 100st.C.

Typy infrapanelů

  • ST-T ... nejlevnější provedení infrapanelů. Hrubý křemičitý povrch, smrkový lakovaný rám. Povrch panelu i rámu v bílé barvě.
  • ITA ... Hrubý křemičitý povrch, eloxovaný hliníkový rám. Přichycení na stěnu nebo na strop se provádí přišroubováním infrapanelu přes otvory v rámu. Hliníková krytka šroubu.
  • ITA-Z ... Hrubý křemičitý povrch, eloxovaný hliníkový rám. Infrapanel má zadní skryté úchyty, kterými se připevňuje na stěnu.
  • ITZ ... Hrubý křemičitý povrch, dubový nebo smrkový lakovaný rám, uzavřená kazeta.
  • Sloupy ... Hrubý křemičitý povrch, eloxovaný hliníkový rám.